Zupa z mięsem mielonym – 4 przepisy

Okres jesienno-zimowy to doskonała okazja by przygotować na obiad pyszne, treściwe i rozgrzewające zupy.

Poniżej zostawiam dla Ciebie 4 przepisy na zupę z mięsem mielonym i dodatkami.

Dlaczego lubię te zupy? Po pierwsze smakują fantastycznie, po drugie są treściwe i sycące, co w chłodniejsze dni jest jak najbardziej wskazane, po trzecie, często taka zupa „załatwia” mi obiad na 2 dni, co jest dla mnie mega oszczędnością czasu. W dniu przygotowania faktycznie poświęcam na przygotowania nieco czasu, ale następnego dnia mam wolne od gotowania i mogę ten czas przeznaczyć na coś innego.

Aby przejść do przepisu wystarczy kliknąć w nazwę przepisu lub zdjęcie.

Zupa z mięsem mielonym i tortillą

Zupa z dodatkiem polpy pomidorowej, z mięsem mielonym, kukurydzą, fasolką z puszki, zabielona niewielką ilością słodkiej śmietanki. Jako dodatki proponuję awokado oraz wysmażone na chrupko paseczki tortilli. Pycha!


Zupa porowo-serowa z mięsem mielonym

Pyszna zupa z porem, ziemniakami i mięsem mielonym, z dodatkiem serka topionego. Smakuje wyśmienicie.


Zupa meksykańska

Zupa z dodatkiem passaty pomidorowej, z mięsem mielonym, dużą ilością kolorowej papryki, marchewką, kukurydzą i czerwoną fasolką.

Zupa jest już sama w sobie gęsta i treściwa, ale jeśli chcesz zagęścić ją jeszcze bardziej, możesz podać ją z ugotowanym ryżem.

To jedna z zup, które szykuję bardzo często. Polecam ją i Tobie.


Zupa gołąbkowa

Można powiedzieć, że zupa gołąbkowa, to takie gołąbki tylko podane w formie zupy. Mamy tutaj m.in. te 3 główne składowe tradycyjnych gołąbków- i ryż i mięso mielone i kapustę. Zupa jest pyszna, warto spróbować.