Chcesz szybciej gotować obiady? Zainwestuj w szybkowar!

Chcesz szybciej gotować obiady? Zainwestuj w szybkowar!

Dlaczego? Bo dzięki niemu podniesiesz temperaturę wrzenia wody, przyspieszając cały proces gotowania i sprawiając, że zużyjesz mniej energii na działanie kuchenki. To krótka odpowiedź. Długa jest nieco bardziej skomplikowana, bo dzisiejsze szybkowary to szczyt kuchennej technologii, jeżeli chodzi o naczynia. Łączą bezpieczeństwo z ekonomią, a tobie pomogą w błyskawicznym przygotowywaniu posiłków.

Dania z szybkowaru szybsze niż dostawa na telefon

Działanie tego urządzenia najlepiej omówić na przykładach, niemniej od razu zaznaczamy, żaden prodiż, piekarnik czy robot kuchenny nie pozwoli Ci przygotować dan tak szybko, jak szybkowar. Tefal przygotował na przykład model Clipso Minut Easy 6 L. Prosty w obsłudze szybkowar, który pomoże Ci w przygotowaniu wielu różnych potraw i zapewni maximum bezpieczeństwa.

Zacznijmy od najważniejszego – ciśnienie panujące w tym szybkowarze często przekracza 2 atmosfery. To tyle, co w oponie dużego samochodu rodzinnego. Natychmiast nasuwa się pytanie o to, czy korzystanie z takiego urządzenia jest bezpieczne? Tak. W tym modelu, przygotowanym przez Tefal, funkcjonuje pięciostopniowy system zabezpieczeń, który ma Ci zagwarantować komfortowe i bezpieczne użytkowanie sprzętu. Jeżeli ciśnienie, panujące wewnątrz szybkowaru, z jakiegokolwiek powodu przekroczyłoby próg bezpieczeństwa, to wbudowane zawory uwolnią nadmiar pary, przez co ciśnienie gwałtownie spadnie.

Masz szybkowar? Tefal gwarantuje witaminy

Oczywiście nie znaczy to, że szybkowar możesz zostawić „na gazie” i o nim zapomnieć. Jeżeli jednak o niego zadbasz, to dzięki modelowi Clipso Minut Easy 6l obniżysz czas gotowania niektórych produktów o blisko 100%. Co więcej, według badań przeprowadzonych przez Tefal, tak ugotowane potrawy zachowają do 80% więcej witamin i korzystnych mikroelementów.

Jednak, żeby tak się stało, to musisz poświęcić czas na to, żeby poznać swój szybkowar. Przepisy zwykle opisują proces gotowania w garnku, do którego masz stale dostęp. Dzięki temu szybko dorzucisz składniki, które zmienią smak potrawy. W szybkowarze to bardzo trudne – dlatego najlepiej gotować w nim potrawy, których przygotowanie opanowałeś po mistrzowsku, i do których nie musisz ciągle zaglądać. Bo stałe otwieranie szybkowaru nie pozwoli zbudować odpowiedniego ciśnienia, a w rezultacie – gotować potraw w wyższej temperaturze.

Dania z szybkowaru – sukces gotowany w 130°C

Inny dobry przykład szybkowaru to model Solid 6l zaprojektowany przez Gerlach. Ten producent słynie przede wszystkim z solidności projektowanych rozwiązań i z elegancji swoich produktów. Pierwszym, na co powinieneś zwrócić uwagę to to, że zewnętrzna część szybkowaru została wykonana z aluminium. To sprawia, że nie należy myć go w zmywarce. Reakcje chemiczne zachodzące podczas takiego mycia powodują korozję aluminiowej powierzchni i uwolnienie się czarnego, aluminiowego pyłku, który zapcha filtr zmywarki i osiądzie na pozostałych naczyniach.

Niekwestionowaną zaletą tego szybkowaru jest trzywarstwowa budowa. Zewnętrzne, aluminiowe ścianki i denko kryją pod sobą powierzchnię z ferrożelaza, dzięki któremu ten szybkowar może być używany na kuchenkach indukcyjnych. Na tej umieszczono warstwę ze stali nierdzewnej, która nie wchodzi w reakcje z produktami spożywczymi i pozwala na bezpieczne przygotowanie posiłków. Podsumowując: szybkowar od Gerlach nie proponuje Ci zbędnych dodatków, a proste i solidne naczynie do przygotowania posiłków. Jeżeli chciałbyś się dowiedzieć więcej o szybkowarach to sprawdź https://www.neo24.pl/maleagd/dokuchni/patelnieigarnki/szybkowar.html


Artykuł zewnętrzny