Galaretkowe „Ptasie Mleczko”

Ptasie Mleczko z galaretki, galaretkowe pianki, puszki z galaretki – każde z tych określeń opisuje banalnie prosty deser, który pokochają nie tylko Ci najmłodsi, gwarantuję 🙂

Pokazałam wczoraj tę piankę na Instagramowej relacji i dosłownie zasypaliście mnie pytaniami na jej temat 🙂

Do przygotowania galaretkowego Ptasiego Mleczka potrzebne Ci będą jedynie galaretki i gorąca woda. Tak, ten pyszny i niedrogi deser przygotujesz tylko z 2 składników!

Oczywiście jest to bazowa wersja, którą można rozbudowywać. Myślę, że fajnie sprawdzą się herbatniki na spód; być może drobne owoce i galaretka przygotowana w tradycyjny sposób na wierzch również? Mam nadzieję, że nie byłoby w tej wersji za „ciężko” dla delikatnego, piankowego spodu. Można też przygotować deser z dwóch kolorów galaretek, a nawet dodać do niego startą czekoladę – ten ostatni pomysł wykorzystany został właśnie na blogu niebonatalerzu, gdzie zobaczyłam ten fantastyczny, prosty deser 🙂

Polecam!

  • 4 op. galaretki np cytrynowej
  • 500 ml wody

Galaretki rozpuszczamy w 500 ml gorącej wody. Dokładnie mieszamy, aż do rozpuszczenia. Odstawiamy do przestudzenia.

Lekko tężejącą galaretkę (kiedy zacznie nabierać „kisielowatej” konsystencji) przelewamy do misy miksera i miksujemy przez około 10 minut na wysokich obrotach, aż do uzyskania pianki (ja ubijałam robotem planetarnym, być może przy użyciu miksera o mniejszej mocy trzeba będzie wydłużyć miksowanie o około 5 minut).

Gotową piankę przelewamy na wyłożoną papierem do pieczenia formę (użyjcie mniejszej lub większej, w zależności od tego jak wysokie pianki chcecie otrzymać). Odstawiamy na około 2 godziny do schłodzenia.

Aby ułatwić sobie krojenie pianek należy co jakiś czas przelewać nóż wrzącą wodą i przecierać go ściereczką.