Dokoracje z pierniczków – pomysł na prezent dla bliskich

Pewnie zgodzicie się ze mną, że obdarowywanie bliskich drobnymi upominkami, sprawia niesamowitą radość.

A jeśli takie upominki przygotować własnoręcznie? Mają wtedy one jeszcze większą moc!

Grudzień, a szczególnie okres około świąteczny to wyjątkowy czas, kiedy warto odejść od telewizora i spędzić czas z bliskimi. Dwie rzeczy szczególnie mocno łączą pokolenia – wspólne ubieranie choinki oraz pieczenie pierniczków i ich dekorowanie. Jeśli chodzi o to ostatnie, można pójść o krok dalej i takimi pierniczkami obdarować bliskich.

Zobaczcie w jak fajny sposób można takie pierniczki wyeksponować. Oprócz, rzecz jasna, pierniczków przyda się jeszcze cukier kryształ Diamant i ozdobny słoik lub, tak jak w moim przypadku, wazon 🙂

Nie potrzeba wiele, aby stworzyć piękną, świąteczną dekorację np dla Dziadków.

Pierniczki przygotowuję z ulubionego i sprawdzonego przepisu – tutaj przepis. Dekorujemy je, wspólnie z synkiem, lukrem królewskim. Ja od jakiegoś czasu lubię przygotowywać kolorowe dekoracje, ale jeśli nie dysponujecie barwnikami spożywczymi, lub czujecie, że to nie do końca dla Was, zapewniam, że pierniczki soute lub z delikatną dekoracją będą wyglądały równie dobrze. Zresztą zobaczcie poniżej:

Pomysł na taką dekorację bardzo mi się spodobał. Przygotowałam więc trzy warianty.

Który według Was zasługuje najbardziej na to, by wręczyć go bliskiej osobie?

Was również, razem z marką Diamant, zachęcam do przygotowania takich drobnych prezentów. Czas spędzony z bliskimi na ich przygotowaniu jest równie cenny, co uśmiech osoby obdarowanej.

Na stronie marki zima.slodkielaczy możecie znaleźć mnóstwo podobnych inspiracji. Nie wszystkie wymagają mieszania w garnkach i odpalania piekarnika 😉 Możecie przygotować piękną tacę ze świeczkami, ozdobnego ptaszka do zawieszenia na choinkę, stroik czy dekoracyjny sznur z plastrów pomarańczy, a nawet cukrowy peeling.

Znajdziecie tam też przewspaniałą inicjatywę na to, by każdego dnia uszczęśliwić kogoś bliskiego. Zobaczcie jakie to fajne i ciepłe propozycje na małe gesty, które znaczą wiele.

Mam też dla Was jeszcze jeden pomysł. Jeśli nie lubicie piec pierniczków. Możecie przygotować inne ciasteczka. Zapakujcie po kilka sztuk do ozdobnego woreczka, zwiążcie sznurkiem i podarujcie osobie, która na co dzień nie piecze takich słodkości. Z pewnością ucieszy ją ten gest.

diamant #slodkielaczy #naswieta #slodkielaczynaswieta

Wpis powstał we współpracy z marką Diamant