Karkówka z grilla w jogurtowej marynacie

Jesteśmy narodem, który kocha grillowanie. W ogrodzie, na działce, nawet na balkonie czy nad rzeką – gdzie możemy, tam zabieramy ze sobą grilla.

A jeśli pada hasło: „grillowanie”, co pierwsze przychodzi Wam do głowy? Jeśli karkówka, to bardzo dobrze, bo dziś będzie właśnie to mięsko brane na tapetę;)

Marynowanie mięsa w jogurtowej marynacie sprawia, że jest ono soczyste i kruche. Zdecydowanie też szybciej się takie mięsko grilluje. Warto od czasu do czasu przygotować je właśnie w ten sposób.

Do karkówki polecam też moje tegoroczne odkrycie – sos feta (zobacz przepis na sos feta – idealny dodatek do karkówki). To zdecydowanie zgrany duet:)

  • 1 kg karkówki
  • 400 ml jogurtu naturalnego
  • 1 łyżka musztardy
  • 2 ząbki czosnku
  • sól, pieprz

Oczyszczone mięso kroimy na plastry, delikatnie rozbijamy dłonią.

W miseczce mieszamy jogurt, musztardę, przeciśnięty przez praskę czosnek oraz pieprz i sól. Powstałą marynatą nacieramy mięso. Całość przekładamy do woreczka strunowego (ewentualnie plastikowego pojemnika lub szklanej miski) i umieszczamy na noc w lodówce.

Następnego dnia grillujemy mięso z obu stron,

Uwaga: Przy marynowaniu mięsa w jogurtowej marynacie unikamy wykorzystywania metalowych misek.

Są różne szkoły doprawiania mięsa marynowanego w jogurtowej marynacie. Niektóre podają, by mięso solić dopiero na około 30-40 minut przed obróbką cieplną. Wybór pozostawiam Wam.


Źródło