Czy stworzenie własnej książki kucharskiej jest możliwe?

Lubisz piec i gotować? Stwórz własną fotoksiążkę kucharską w kilku prostych krokach!

Gotowanie i pieczenie jest Twoją pasją?

Uwielbiasz gotować dla rodziny i przyjaciół?

Potrafisz przygotować danie w tak estetycznej formie, że przed zjedzeniem aż prosi się o to by je sfotografować?

Jeśli na któreś z tych pytań padła odpowiedź twierdząca, czytaj dalej.

Z pewnością w ciągu tych kilku, kilkunastu a może nawet kilkudziesięciu lat, podczas których codziennie przygotowujesz potrawy, nazbierało się wiele pomysłów na dania Twojego autorstwa. Wśród nich jest wiele sprawdzonych i ulubionych dań, o których przygotowanie, a może nawet i przepisy, proszą Twoi najbliżsi. Jeśli lubisz dzielić się swoimi przepisami z innymi, dobrym pomysłem jest założenie bloga kulinarnego. Być może już go prowadzisz? Jest jeszcze jeden doskonały sposób na zebranie swoich przepisów w jednym miejscu – i to bez konieczności dostępu do internetu. Taki, który może stać się wspaniałą pamiątką dla Ciebie, lub świetnym prezentem dla Twoich bliskich.

Każdy z nas pamięta zeszyty z przepisami Mamy czy Babci. Często są one tak sfatygowane i dotknięte upływem czasu, że wiele z przepisów jest nieczytelna i niemożliwa do odtworzenia. Jest to też zbiór samej treści, a przecież w większości przypadków jesteśmy wzrokowcami, przyciągają nas ładne zdjęcia, apetyczne potrawy. Dodatkowo po czasie znacznie łatwiej nam przywołać w pamięci obraz dania, niż jego nazwę. Może więc warto iść z duchem czasu i przygotować własną książkę kucharską zawierającą zdjęcia potraw? Spójrz, może wyglądać tak.

Kilka, technicznych szczegółów na początek

Aby stworzyć wyjątkową fotoksiążkę kucharską, będzie potrzebne bezpłatne oprogramowanie CEWE FOTOŚWIAT. W intuicyjny sposób przeprowadzi Cię ono przez proces tworzenia własnej książki kucharskiej, sprawiając, że praca nad nią okaże się prawdziwą przyjemnością. Program CEWE FOTOŚWIAT dostępny jest zarówno w wersji komputerowej jak i mobilnej.

Zanim wciągnie Cię umieszczanie przepisów na kolejnych stronach fotoksiążki kucharskiej, wybierz format swojej książki, dostępny od niewielkich fotozeszytów, poprzez fotoksiążki mini, kwadratowe, panoramy, aż po fotoksiążki XXL.

Masz już pomysł na swoją książkę kucharską? O wszystkich szczegółach decydujesz Ty, dobierając najlepsze dla Ciebie rozwiązania – zarówno wizualne, jak i cenowe.

Nie zapomnij dobrać ilości stron, jaką będzie miała Twoja książka kucharska, rodzaju papieru, na jakim zaprezentowane zostaną fotografie i przepisy oraz rodzaju okładki. Papier matowy, błyszczący lub w wersji premium? Doskonała jakość będzie gwarancją idealnej prezentacji przepisów. Personalizowana okładka w wersji twardej, z uszlachetnieniem lub miękkiej nada fotoksiążce kucharskiej wyjątkowego, unikalnego stylu.

Jak zaplanować zawartość fotoksiążki kucharskiej?

Przede wszystkim zadbaj o wykonanie dobrych zdjęć swoich dań. Wtedy fotoksiążka kucharska stanie się w pełni profesjonalnym zbiorem przepisów.

Potrawy możesz fotografować z góry lub używając zbliżenia, dzięki któremu rozmyjesz tło. Doskonale prezentują się dania w dobranych kolorystycznie (podobieństwo lub kontrast) naczyniach, a to, na czym je umieścisz, przyczyni się do stworzenia udanej kompozycji. Dodatki i światło też mają duże znaczenie, nie zapominaj o tym.

Program umożliwi Ci stworzenie każdej strony od podstaw, lub pomoże dobrać układ strony, ozdobniki, ramki oraz tekst w optymalnym ułożeniu. Nie musisz się ograniczać, umieścisz dowolną ilość znaków i dobierzesz niezbędne elementy.

Fotoksiążka z własnymi przepisami z pewnością pochłonie trochę czasu, ale będzie niezwykłym powodem do dumy, warto więc spróbować swoich sił w jej tworzeniu.

Warto pomyśleć o sobie i być może spełnić skrywane od dawna marzenie o własnej książce kucharskiej lub podarować naszym dzieciom, wnukom czy prawnukom tak wspaniały prezent.

Warto dzielić się swoimi przepisami. Warto zapisać je w pięknej formie, by nie umknęły naszej pamięci i przywoływały miłe wspomnienia.

Aby stworzyć własną ksiązkę możesz skorzystać z oferty CEWE. To prostsze niż myślisz.

Wpis sponsorowany