Spaghetti z parówkami – dla dzieci

Rodziny z małymi dziećmi wiedzą, że przynajmniej raz na jakiś czas, przychodzi taki moment, że dzieci kapryszą przy jedzeniu. Rodzicom nie pozostaje nic innego jak uzbroić się w cierpliwość i czekać, aż ten okres kulinarnego buntu minie. Nie pomoże podsuwanie pod nos zdrowych warzyw, surówek, zup itd. Maluch nie ma na nie ochoty i już!;) Osobiście jestem zdania, że „NIC NA SIŁĘ”:) Kiedy więc moje dziecko chce jeść suchy makaron (w sensie ugotowany, ale bez sosów), chleb z ketchupem, albo parówki – Ok, niech tak będzie. Wiem, że to okres przejściowy.

Jakiś czas temu mignęło mi w internecie zdjęcie na parówki nabite na makaron spaghetti. Wiele się nie namyślając zrobiłam takie danie dla mojego niejadka. Jadł, aż mu się uszy trzęsły, bowiem parówki i makaron – należałoby ponownie dodać suchy, bez żadnego sosu – to on lubi bardzo. Od tej pory raz na jakiś czas przygotowuję mu takie danie. Świetnie smakuje polane ketchupem, który również zaliczyć można do jego ulubionych produktów spożywczych:)

Tym razem do dania wykorzystałam ketchup łagodny firmy JAMAR. Na 100 g ketchupu wykorzystanych zostało 161 g pomidorów.

Na 2 porcje:

  • 3-4 parówki
  • garść makaronu spaghetti
  • 2 serki „paluchy”
  • ketchup łagodny JAMAR

Każdą parówkę dzielimy na 4-5 części (mniej więcej na 1,5-2 cm kawałki). W zależności od preferencji suchy makaron spaghetti łamiemy na pół, lub pozostawiamy nienaruszony.

Parówkę nabijamy na suchy makaron, tak by znalazła się ona mniej więcej w połowie makaronu. Na jedną parówkę nabijamy około 5-6 sztuk makaronu.

Makaron z parówkami wrzucamy na osolony wrzątek i gotujemy do pożądanej miękkości.

Przekładamy na talerz. Dokładamy pokrojony na mniejsze części ser żółty. Polewamy ketchupem. Gotowe:)