Zupa z mięsem mielonym, papryką i pieczarkami
Prosta, rozgrzewająca zupa z mięsem mielonym i pieczarkami. Do tego papryka i ogórki konserwowe. Całość zabielona słodką śmietanką.
Zupę zwykle robię na 2 dni i to właśnie drugiego dnia, kiedy smaki ładnie się połączą, zupa smakuje nam najbardziej.

- 500 g mielonego mięsa drobiowego
- 1 cebula
- 2 ząbki czosnku
- 2 czerwone papryki
- 300 g pieczarek brązowych
- 3-4 ogórki konserwowe
- 1,5 l bulionu
- 2 ziarenka ziela angielskiego
- 1 listek laurowy
- 1/3 szkl. śmietanki 30%
- mielona papryka słodka i ostra
- mielona kurkuma
- mielony imbir
- sól, pieprz
- oliwa do smażenia
Cebulę kroimy w piórka. Czosnek kroimy na cienkie plasterki. Paprykę kroimy w grubą kostkę. Ogórki konserwowe kroimy na paseczki. Pieczarki kroimy na plasterki/półplasterki.
Na szerokiej, głębokiej patelni/w dużym garnku rozgrzewamy 1-2 łyżki oliwy, dodajemy cebulę i smażymy na niewielkim ogniu do zeszklenia. Pod koniec dokładamy czosnek oraz mięso mielone. Oprószamy je przyprawami, mieszamy i smażymy, aż straci różowy kolor. Następnie wlewamy bulion, dodajemy paprykę, listek laurowy oraz ziele angielskie. Chwilę gotujemy, po czym dokładamy ogórki i pieczarki (część pieczarek można osobno obsmażyć na patelni). Gotujemy jeszcze przez około 20 minut. Na koniec wlewamy śmietankę. Doprawiamy do smaku solą oraz pieprzem.


