Jaki robot planetarny wybrać – przewodnik dla każdego kucharza

Artykuł zewnętrzny/Wpis sponsorowany

Wielofunkcyjny robot planetarny to niezastąpione urządzenie w każdej nowoczesnej kuchni. Użyjesz go m.in. do zagniatania ciasta, mielenia mięsa, ubijania lekkich składników, a akcesoria dodatkowe, takie jak np. tarki czy blender kielichowy jeszcze zwiększają potencjał tego rodzaju sprzętu. Wiemy jednak, że wybór odpowiedniego modelu może przyprawić o ból głowy, biorąc pod uwagę różnorodność dostępnych na rynku urządzeń. W poniższym artykule przeprowadzimy Cię przez proces wyboru robota planetarnego, uwzględniając różne potrzeby i wymagania użytkowników!

 1. Wielofunkcyjny robot planetarny dla rodzin
 2. Robot kuchenny a specjalne potrzeby kulinarne
 3. Ranking robotów planetarnych

Wielofunkcyjny robot planetarny dla rodzin

Na początku sprawdzimy, jaki wielofunkcyjny robot kuchenny sprawdzi się dla rodzin o różnej wielkości.

Mała rodzina (1-2 osoby)

 • Moc – 300-500 W,
 • Pojemność misy – 3-4 litry,
 • Akcesoria – podstawowe, takie jak trzepaczka, hak do ciasta i mieszadło.

Dla małych rodzin idealnym wyborem będzie kompaktowy robot planetarny. Modele, takie jak Bosch MUM5 czy Kenwood kMix oferują wystarczającą moc do przygotowania podstawowych potraw, a ich mniejsze wymiary sprawiają, że łatwo je przechowywać.

Średnia rodzina (3-4 osoby)

 • Moc – 500-800 W,
 • Pojemność misy – 4-5 litrów,
 • Akcesoria- szeroki wybór, w tym młynek do mięsa, szklany blender kielichowy, wyciskarka do cytrusów.

Dla rodzin średniej wielkości dobrym wyborem będzie wydajny robot planetarny, np. KitchenAid Artisan lub Kenwood Chef. Te modele oferują większą moc i pojemność misy, co umożliwia przygotowywanie większych porcji za jednym razem. Dodatkowo szeroki wybór akcesoriów rozszerza funkcjonalność robota. 

Duża rodzina (5+ osób) lub intensywne użytkowanie

 • Moc – 1000 W i więcej,
 • Pojemność misy – 6-7 litrów,
 • Akcesoria – pełny zestaw, w tym maszynka do mielenia mięsa, przystawki do makaronu, sokowirówka.

Wiele osób uważa, że dla dużych rodzin lub kucharzy, najlepszy robot planetarny to model profesjonalny np. Kenwood Titanium. Duża moc i pojemność misy pozwalają przygotować naprawdę spore ilości jedzenia, a wykonanie ze stali szlachetnej sprawia, że sprzęt przetrwa niejedną przygodę!

Robot kuchenny a specjalne potrzeby kulinarne

Jaki robot planetarny wybrać do konkretnych zadań? Dla entuzjastów pieczenia chleba, najlepsze roboty planetarne to te, które mają wystarczającą moc i solidny hak, który poradzi sobie z wyrobem ciężkich ciast. Do przygotowywania deserów, warto wybrać robota kuchennego, który posiada szeroki zakres prędkości (przy czym płynna regulacja prędkości oraz tryb pulsacyjny to dodatkowy atut), co umożliwia delikatne ubijanie białek, śmietany i sprawdza się w przypadku dokładnego mieszania składników.

Ranking robotów planetarnych

Zastanawiasz się, jaki robot planetarny kupić? Jeśli nie masz doświadczenia w wyborze sprzętów tego typu, koniecznie sprawdź ranking robotów planetarnych, który bez problemu znajdziesz w internecie. Dowiesz się z niego, jak dany sprzęt oceniają krytycy, a także inni użytkownicy. Takie informacje są bezcenne podczas dokonywania właściwego wyboru i pozwolą Ci uniknąć zakupowego błędu!

Podsumowując, dobry robot planetarny naprawdę może odmienić Twoje kuchenne doświadczenia, dlatego warto pochylić się nieco nad jego zakupem. Przypominamy, że niezależnie od wybranego modelu, warto zwrócić uwagę na pojemność misy, dodatkowe akcesoria oraz tworzywo, z jakiego urządzenie zostało wykonane. Jesteśmy przekonani, że planetarny system mieszania zawróci nie tylko w Twoich potrawach, ale również w głowie każdego miłośnika dobrego jedzenia!


Artykuł sponsorowany