Zakupy spożywcze online – gdzie najlepiej je zrobić?

Artykuł sponsorowany

Dawno minęły już czasy, kiedy po artykuły spożywcze trzeba było iść do sklepu stacjonarnego. A przynajmniej, że była to jedyna opcja. Ostatnie lata pokazały, jak chętnie konsumenci korzystają z możliwości zakupu żywności online. Przez to, co jakiś czas na rynek trafiają kolejne aplikacje do zamawiania produktów przez internet. Z której szczególnie warto skorzystać?

Aplikacja do zamawiania żywności online – InPost Fresh

W odpowiedzi na pytanie o to, gdzie zrobić zakupy spożywcze online, często można usłyszeć o aplikacji InPost Fresh. To dostępne całodobowo darmowe oprogramowanie na urządzenia mobilne. Umożliwia robienie zakupów na terenie całej Polski i zamawianie ich zarówno pod wskazany adres, jak i do automatów Paczkomat®. Ta funkcja zdecydowanie wyróżnia aplikację na tle innych tego typu.

Aby zacząć korzystać z aplikacji InPost Fresh, trzeba najpierw pobrać oprogramowanie na smartfon z systemem Android lub iOS. Następnie należy się zarejestrować i przejść do zamawiania produktów. W aplikacji znajdują się tysiące artykułów, więc zdecydowanie każdy użytkownik znajdzie to, czego szuka. Produkty należy dodać do wirtualnego koszyka, a następnie przejść do sfinalizowania transakcji.

Na koniec ustala się, dokąd kurier ma dostarczyć zamówienie i opłaca się usługę. InPost Fresh umożliwia szybkie i bezpieczne płatności, więc można dokonać zakupu np. przez przelew online lub za pośrednictwem BLIKA. Kurierzy doręczają paczki z zakupami w odpowiednich warunkach, dzięki czemu podczas transportu artykuły nie tracą na swojej jakości. Poza tym obsługa aplikacji jest na tyle prosta, że poradzą z nią sobie zarówno młodsi, jak i starsi użytkownicy.

Co można kupić przez aplikację InPost Fresh?

W aplikacji InPost Fresh można znaleźć wszelkie najpotrzebniejsze artykuły, które sprawdzą się w kuchni. Są to m.in. przyprawy, sosy, produkty sypkie czy gotowe dania z takich marketów jak Makro i Carrefour, ale nie tylko, bo użytkownicy aplikacji mogą zamawiać artykuły również z innych sklepów w ramach marketplace.

W ofercie nie brakuje produktów wegetariańskich czy przeznaczonych dla najmłodszych np. mleka dla niemowląt. Ponadto konsumenci mogą nabyć wyroby akwarystyczne i karmy dla swoich pupili. Dostępne są także środki chemiczne, np. proszki do prania czy kapsułki do zmywarek.

InPost Fresh – dlaczego warto robić zakupy z aplikacją?

Warto robić zakupy z aplikacją InPost Fresh, ponieważ dzięki temu da się zaoszczędzić sporo czasu. Zamiast spaceru pomiędzy alejkami w markecie można odbyć trening czy poczytać książkę. To spore ułatwienie dla osób starszych, którym ciężar zakupów sprawia trudności. Aplikacja sprawdza się na co dzień, ale i w wyjątkowych sytuacjach, kiedy niespodziewanie zapowiedzą się goście lub przeziębienie uniemożliwi wyjście do sklepu.

InPost Fresh sprawdzi się w okresie przedświątecznym, kiedy poza zakupami spożywczymi trzeba jeszcze zatroszczyć się o prezenty, ubranie choinki czy porządki. Ponadto dostawy do maszyn Paczkomat przyczyniają się do redukcji emisji szkodliwego CO2 do atmosfery.