Dieta pudełkowa Warszawa – czy to rozwiązanie tylko dla osób chcących dbać o linię?

Artykuł zewnętrzny/ Wpis sponsorowany

Z czym kojarzy nam się catering dietetyczny czy jedzenie z pudełka? Odpowiedź – z odchudzaniem i dbaniem o linię. Okazuje się jednak, że możliwości diet pudełkowych są dużo bardziej rozbudowane i nie ograniczają się jedynie do spełniania noworocznych postanowień. W jakich przypadkach warto zdecydować się na takie usługi oraz ile kosztuje miesiąc takiej diety w Warszawie?

Na czym polega dieta pudełkowa?

Cateringi dietetyczne to jeden z najszybciej rozwijających się sektorów rodzimej gastronomii. Są odpowiedzią na zabiegane życie w wielkich miastach oraz chęć zdrowego i smacznego odżywiania bez konieczności spędzania wielu godzin w kuchni.

Dieta pudełkowa polega na przygotowaniu i dostarczeniu zestawu pudełek z jedzeniem na cały dzień przez firmę cateringową. Posiłki mogą być dostosowane do osobistych preferencji klienta oraz jego potrzeb żywieniowych. Zamawiając taką usługę, można określić m.in.:

  • zapotrzebowanie kaloryczne,
  • wykluczenie pewnych składników z diety,
  • specjalne wytyczne – np. dieta ketogeniczna,
  • ilość dań w ciągu dnia.

Oznacza to, że korzystający z takiego rozwiązania nie jest zdany na ogólne menu, ale może je w pewnym stopniu spersonalizować, dzięki czemu przygotowane potrawy bardziej dopasują się do jego gustu.

Catering dietetyczny – dla kogo przeznaczone jest takie rozwiązanie?

Przyjęło się, że z cateringów dietetycznych korzystają głównie te osoby, którym zależy na utracie wagi. Znacznie przyczyniła się do tego moda na życie w stylu fit. Nic bardziej mylnego! Jeśli chcesz skorzystać z takiego sposobu żywienia, wcale nie musisz decydować się restrykcyjną dietę. Istotą tych usług jest przede wszystkim smaczne i zdrowe jedzenie.

Jak już wspomniano powyżej, dieta pudełkowa to świetne rozwiązanie dla każdego, kto nie ma czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków, np. ze względu na wymagającą pracę. Z pewnością docenią to także osoby, które po prostu nie lubią lub nie potrafią gotować. Poza tym może być to dobra opcja dla kogoś, kto mieszka sam w dużym mieście, np. w Warszawie, a koszt takiej diety jest zbliżony do miesięcznych wydatków na zakupy spożywcze.

Ile kosztuje dieta pudełkowa w Warszawie?

Usługi cateringu dietetycznego zamawia się zazwyczaj w miesięcznym abonamencie. Ich ceny mogą być różnicowane pod względem kaloryczności – im więcej, tym wyższa cena oraz ilości posiłków na dzień. Na ostateczny koszt wpływać będzie także wybrana dieta np. wegetariańska. Ponadto cenniki mogą być zróżnicowane w zależności od miasta – zwykle wyższe dla mieszkańców dużych miast, takich jak Kraków czy Warszawa, a niższe dla osób z Płocka, Radomia czy Częstochowy.

Jak mogą kształtować się przykładowe koszta miesięcznej diety pudełkowej w Warszawie dla jednej osoby? Jeśli zdecydujemy się na pakiet 2500 kcal na 20 dni roboczych, będzie to koszt około 1500 złotych. Niskowęglowodanowa dieta pudełkowa z tą samą ilością kalorii jest droższa o mniej więcej 200 zł. Jednak cateringi dietetyczne proponują stałym klientom upusty i rabaty oraz oferty specjalne.

Jak wybrać dobry catering dietetyczny?

Wybór odpowiedniego cateringu dietetycznego nie musi być trudny. Najłatwiejszym sposobem jest zapoznanie się z opiniami klientów, pozostawionymi w internecie. Jednak, firmy zajmujące się dietami pudełkowymi często mają w swojej ofercie tak zwane dni próbne. Dzięki temu za dużo niższą cenę klient może wypróbować, czy jedzenie u danego dostawcy jest smaczne i dobrze przygotowane, zanim zdecyduje się na zakup tygodniowego lub miesięcznego pakietu. W końcu nikt tak dobrze nie zna naszych kubków smakowych, jak my sami.

W takim mieście, jak Warszawa mamy dostęp do wielu dostawców, dlatego warto przetestować nie tylko kilku większych graczy, ale i mniejsze firmy. Dzięki temu lepiej oszacujemy stosunek jakości dań do ich ceny, a także przekonamy się, jak przebiega sam proces dostawy.